Usługi biura rachunkowego – Euromax

Usługi

Nasze usługi

Zakres usług oferowanych przez poszczególne biura rachunkowe może się mocno różnić, w zależności od wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji właściciela oraz pracowników. Nasze biuro rachunkowe prowadzi kompleksową obsługę firm, obejmującą zarówno usługi księgowe jak i doradztwo księgowe dla firm z różnych branż, pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczych, obsługę kadrowo płacową, a także usługi rozliczeń podatkowych dla osób indywidualnych. Łączymy kompetencje biura księgowego i kancelarii podatkowej.
Nasza specyfika i przewaga polega na dwutorowym podchodzeniu do obsługi księgowej. Funkcjonujemy jako biuro rachunkowe online oraz jako tradycyjne biuro rachunkowe offline, świadcząc usługi księgowe i podatkowe na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Zarówno właściciele dużych spółek, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, muszą liczyć się z koniecznością prowadzenia księgowości. W większych firmach za usługi księgowe może odpowiadać wewnętrzny dział księgowości.
W przypadku JDG i księgowości uproszczonej może się nią zajmować sam przedsiębiorca. Jednak spora częstotliwość zmiany przepisów i poziom ich komplikacji, zachęcają do outsourcingu usług księgowych. Warto zawrzeć umowę z biurem rachunkowym, którego specjaliści będą odpowiadać za prawidłowość zarówno w księgach, jak i w obszarze podatkowym. W ten sposób biuro rachunkowe łączy zalety biura księgowego i kancelarii podatkowej. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni można wybrać tradycyjne biuro rachunkowe offline albo wygodne i nowoczesne biuro rachunkowe online.
Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów to prosta i przejrzysta ewidencja, w której zapisuje się zdarzenia gospodarcze następujące w firmie – przychody i koszty. KPiR to podstawa pozwalająca wyliczać zaliczki na podatek dochodowy dla firm korzystających z zasad ogólnych lub podatku liniowego.Forma zarezerwowana dla prowadzących działalność gospodarczą jednoosobowo. W Kancelarii oprócz podstawowej obsługi księgowej wspieramy naszych klientów również dodatkowymi informacjami z zakresu zmieniających się przepisów.
Ryczałt ewidencjonowany stanowi uproszczoną formę opodatkowania działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy korzystający z takiej formy rozliczenia, płacą podatek od przychodu, tym samym nie mają możliwości pomniejszania podatku o koszty jego uzyskania To jedna z najprostszych form rozliczeń podatkowych. Nie wymaga gromadzenia wszystkich wydatków i kosztów i cechuje się niskimi stawkami podatkowymi. Może być korzystnym rozwiązaniem podatkowym, choć nie jest dostępna dla każdego rodzaju branży.
Pełna księgowość to „wyższa szkoła jazdy” dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla przedsiębiorcy i poszerzonymi możliwościami analitycznymi prowadzonego biznesu. Nasze doświadczone księgowe czuwają nad rzetelnymi i profesjonalnym prowadzeniem Państwa księgowości. Prawidłowe prowadzenie ksiąg handlowych wymaga nie tylko zapisywania transakcji na bieżąco, lecz także regularnej weryfikacji wpisów, aby zapewnić ich dokładność i zgodność z rzeczywistością finansową przedsiębiorstwa. Jest to niezbędne do sporządzania dokładnych sprawozdań finansowych oraz bilansów.
dla osób pragnących rozpocząć swoja przygodę z biznesem służymy pomocą przy rejestracji działalności gospodarczej. Wspólnie sporządzamy formularze i pomagamy w rejestracji on-line.
...dla tych , którzy preferują prowadzenie biznesu w formie spółki służymy pomocą w procesie rejestracji spółki w systemie S24. Pomagamy wypełnić formularze i przejść proces rejestracji. Może być utworzona w każdym dopuszczalnym prawnie celu przez jednego bądź więcej wspólników, jednak nie może być zawiązana wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej założycielami mogą być osoby fizyczne albo osoby prawne, bez względu na obywatelstwo i miejsce siedziby
sporządzamy zeznania roczne dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, sporządzamy zeznania i deklaracje roczne. Oprócz PIT-37, podatnicy PIT mogą wypełnić inne deklaracje podatkowe roczne (PIT-11,PIT-36, PIT-28, PIT-38, PIT-36L, PIT-39, DSF-1). To, jaką konkretnie deklarację należy wypełnić, zależy od rodzaju źródła przychodów danego podatnika.
prowadzimy na zlecenie klienta obsługę kadrową pracowników, zleceniobiorców.
Pośród czynności wynikających z obsługi kadrowej możemy wymienić nie tylko prowadzenie związanej z nią dokumentacji czy przygotowywaniem umów dotyczących stosunku pracy, ale również ewidencjonowanie urlopów, a także kontakt ze wszystkimi urzędami, takimi jak ZUS, GUS, US lub PFRON.
dla naszych klientów przygotowujemy dokumenty do rozliczeń płacowych pracowników i zleceniobiorców. Sporządzamy listy płac, rozliczenia ZUS, listy wypłat z tytułu umów cywilno-prawnych- deklaracje PIT11 i PIT4.
Dla naszych klientów - nasi księgowi online oferują doradztwo księgowe oraz inne usługi księgowe nie tylko stacjonarnie – offline, na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale również zachęcają do kontaktu w formie elektronicznej. W aktualnych warunkach większość usług księgowych- świadczymy elektronicznie - To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla przedsiębiorców związanych z branżami, w których nie obowiązują standardowe godziny pracy.
Leasing stanowi jedną z form finansowania zakupu. Jest szczególnie popularny wśród przedsiębiorców, ale ostatnimi laty coraz chętniej sięgają po niego również konsumenci. Nasze biuro rachunkowe online (funkcjonujące również w trybie offline, na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu) ma rozległe doświadczenie w obsłudze leasingu zarówno dla firm, jak i dla konsumentów. Nasze fachowe doradztwo księgowe obejmuje nie tylko comiesięczne rozliczanie leasingu, ale także pomoc w jego uzyskaniu. Chcesz wziąć samochód w leasing? Potrzebny Ci leasing na maszyny? Marzy Ci się sprzęt RTV lub AGD w leasingu? Chcesz wzbogacić swoją firmową flotę lub park maszynowy i jednocześnie zwiększyć koszt uzyskania przychodu przez leasing? Nasze biuro księgowe o kompetencjach kancelarii podatkowej jest do Twoich usług!

Facebook